ברוכים הבאים למרפאה הוטרינרית

השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם

גידולי עצמות בכלבים

ישנם מספר גידולים אשר פוגעים בעצמות בכלבים, אך למעשה 85% מהגידולים בעצמות הכלבים הם גידול בשם אוסטאוסרקומה. גידול זה הוא אלים מאוד ויש לו נטייה לשלוח גרורות לריאות ולאיברים אחרים.

אוסטאוסרקומה פוגע יותר בכלבים מגזעים גדולים אך יכול להופיע בכל סוגי הכלבים. העצמות העיקריות שנפגעות הן עצמות ארוכות כגון עצמות הרגליים והגידול נפוץ הרבה יותר ברגליים קדמיות מאשר אחוריות. כמו כן, נהוג להגיד שברגליים קדמיות הוא נפוץ יותר בחלק העצם שרחוק מהמרפק וברגליים אחוריות בחלקי העצם שקרובים לברך.

הסימנים העיקריים שבעלי הכלב רואים הם צליעה. הצליעה יכולה להיות פתאומית, אך יכולה גם להתפתח לאט לאט. כאשר באים לבדיקה אצל הוטרינר, בד"כ ניתן לזהות נפיחות גרמית (של עצם) באזור ובצילומים ניתן לראות איבוד של פירטי העצם מצד אחד ושגשוג של רקמת העצם מצד שני.

ניתן לקחת ביופסיה מהמקום אך לעיתים קרובות הביופסיה במקרים אילו אינה יעילה מה גם שמסכנת את החולה בשבר במקום הלקיחה.

לצערנו, 90% מהחולים מגיעים לאבחון כאשר הגידול כבר שלח גרורות. לכן, איבחון טוב של גידול יכלול צילומי בית חזה לחיפוש של גרורות בנוסף לצילומים של הגידול המקורי.

טיפול

הטיפול המומלץ וזה שנותן איכות חיים טובה לאורך הכי הרבה זמן הוא הורדה של הרגל הנגועה וטיפול כימו-טרפי בגרורות. כמובן שלא כל כלב הוא מועמד טוב לטיפול זה הן מבחינת ניתוח והן מבחינת כימו-טרפיה.

למרות החשש של בעלים מהורדה של רגל, רוב גדול של כלבים יכול להסתדר מעולה בלי רגל גם בגיל מבוגר וברגע שהורדנו את מקור הכאב יש שיפור משמעותי במצב.

זמן החיים הממוצע מרגע גילוי הגידול ועד הרדמה הוא 6 חודשים בלבד. אך, יכול להיות ארוך יותר בעזרת הטיפול.

 

אנו זמינים לכל שאלה או בעיה

077-50-20-790

מחפשים רופא לחיית המחמד שלכם?

השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם

עוד בנושא

שיווק לעסקים במדיה שיווק לעסקים במדיה
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support