ברוכים הבאים למרפאה הוטרינרית

השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם

אוזן נפוחה בכלבים וחתולים – Aural Hematoma

האוזן בכלבים וחתולים מאוד דומה במבנה בעקרוני לאוזניים שלנו אך לכלבים וחתולים יש חלק חיצוני לאוזניים שיכול להיפגע לאזור זה מספר שמות כגון pinna, ear flap וכו".

המבנה של אזור זה כולל שתי שכבות של עור ובינכם סחוס של האוזן. המבנה הנ"ל גורם לכך שהאוזן תהיה אזור סגור שדימום לתוכו יוצר נפיחות שיש לה קושי להתנקז.

הסיבות ליצירת הדימום:

  1. דלקות בתעלה החיצונית של האוזן otitis externa גורמות לחיה לנער את הראש האופן שיכול לפצוע את אחד מכלי הדם הפנימיים. דלקות אילו יכולות להכיל מספר גורמים מזהמים העיקריים שביניהם הם זיהומים חיידקיים וזיהומי שמרים בכלבים ובחתולים הנפוץ ביותר הוא אקריות אוזניים.
  2. משחק או ריב בין כלבים או חתולים.
  3. כתוצאה מפגם ושבירות יתר של טסיות דם.

אבחון

אבחון הבעיה הוא ע"י מישוש ללא צורך בבדיקות נוספות בד"כ. אך ככל שעובר הזמן מרבה יצרת הדימום ועד הטיפול יכול כבר להיווצר נזק בלתי הפיך לסחוס ולעוות אותו.

טיפול

הטיפול המומלץ ברוב המקרים הוא טיפול כירורגי, ישנן הרבה סוגי ניתוחים שהוצאו במשך השנים אך המטרות של כולן זהות. המטרה היא לנקז את ההמטומה למנוע חזרה של הנפיחות כאשר אנו יוצרים כמה שפחות נזק למבנה של הסחוס.

הדרך המועדפת אלי היא חיתוך של האוזן לניקוז ותפירה של האוזן מצד אחד לצד שני בהרבה תפרים כך שהאוזן לא יכולה לצבור שוב נוזלים.

לאחר מספר שבועות, ניתן להסיר את התפרים והאוזן חוזרת למצבה הטבעי.

ניתן לנסות טיפול שאינו כירורגי ע"י ניקוזים של ההמטומה ע"י מחט ומתן של סטרואידים על מנת למנוע את הדלקת של הסחוס. שיטה זאת אינה עובדת בכל המקרים ולעיתים לא ניתן לנקז ע"י מחט במידה ויש כבר קריש דם.

סיבוכים

  1. נמק של האוזן כתוצאה מהתפרים.
  2. זיהום.
  3. חזרה של ההמטומה.
  4. עיוות של הסחוס או כתוצאה מטיפול מאוחר מדי או כתוצאה מהחלמה לא ראויה בעקבות הניתוח.

 

זמינים לכל שאלה או בעיה 077-50-20-790

מחפשים רופא לחיית המחמד שלכם?

השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם

עוד בנושא

שיווק לעסקים במדיה שיווק לעסקים במדיה
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support